Yerba Mate Guarana

Yerba Mate Guarana to bardzo ciekawe połączenie dwóch bardzo cenionych roślin jakimi jest guarana oraz mate. Poza samymi specyficznymi właściwościami w połączeniu dają także równie dobry i unikalny smak. W tej mieszance znajdziemy również tipsy herbaciane oraz słonecznik.

Guarana to roślina poprawiająca kondycję i dobre samopoczucie. Dzięki wysokiej koncentracji naturalnej kofeiny ma działanie orzeźwiające. Zawiera do trzech razy więcej kofeiny niż kawa. Powszechnie uważa się, że jest to najsilniejszy naturalny środek zawierający największą ilość kofeiny. W przeciwieństwie do kawy jest o wiele mniej szkodliwa i jej działanie utrzymuje się nawet do 6 godzin. Podwyższa wytrzymałość dzięki czemu podczas treningów można trenować dłużej i spalić większe ilości tłuszczu. Podczas zmęczenia stosowana jako środek stymulujący. Wskazana do wysiłków krótkich oraz beztlenowych. Przy wysiłkach długich i tlenowych zwiększa energię i oszczędza glikogen w wątrobie i mięśniach spalając tkankę tłuszczową. W czasie stosowania diety obniża odczucie głodu.

Yerba Mate inaczej zwana Mate Green jest również nazywana argentyńskim zielonym złotem. Do jej produkcji używa się liści wiecznie zielonego ostrokrzewu paragwajskiego. Yerba Mate jest bogata w mateinę (substancję podobną do kofeiny) dzięki której napar ma działanie pobudzające i pozytywnie wpływa na stan umysłu ułatwiając koncentrację. Mate pomocna jest przy rekonwalescencji po przewlekłych chorobach np. po anemii.

Argentyńczycy piją Mate od rana do nocy. Jest to dla nich napój codzienny, jednak nie może go zabraknąć także w trakcie świąt lub podczas rozwiązywania konfliktów. W tradycyjny sposób Mate piję się z naczynia zrobionego z tykwy, przez specjalną rurkę – bombillę.

Cena:

50g: 8,07 zł

100g: 15,97 zł

200g: 31,30 zł

Zamów tutaj