Rodzaje herbat

Herbaty dzielą się na różne rodzaje, w zależności od rodzaju parzenia i od właściwości.

A oto krótka charakterystyka każdej z nich:

Herbata Biała - najdroższy rodzaj herbaty a zarazem najbardziej ceniony na całym świecie. Swym skamiek przypomina liście świeżej herbaty. W Europie jest jeszcze mało znana. Można ja parzyć dwukrotnie. Ogólnie mówiąc dwie łyżeczki liści wrzucone do filiżanki i parzenie 5-7 minut.

Herbata czerwona - bardzo smaczna a jednocześnie o niesamowitych wartościach zdrowotnych herbata wspomagająca leczenie niemal wszystkich chorób.Zaparzamy łyżeczkę tej liściastej herbaty przez 3 minuty.

Herbata zielona - jedna z najstarszych i najszlachetniejszych herbat na świecie. Bardzo dobrze oczyszcza organizm z toksyn, dlatego jest taka polecana wszystkim. W Japonii i Chinach znana jest od 5 tysięcy lat. Można ja zaparzać 2-3 razy przez 2-3 minuty dwie łyżki suszu.

Herbata czarna - najpopularniejsza odmiana herbaty w Europie. Otrzymywana z tych samych liści co zielona z tym że przechodzi przez inny sposób technologiczny. Zawiera sporą dawkę teiny. Zaparza się 3-5 min wrzącą wodą.

herbata yerba mate - wykwintna herbata którą się pije przez specjalny zestaw zwany bombillą. Herbata jest znana od stuleci i posiada bogate właściwości zdrowotne.

Herbata owocowa - produkowana na bazie ziół, owoców z różnymi dodatkami. Doskonała na okresy jesienno-zimowe. Bogata w mikro i makroelementy.